Skrāpējumu remonts uz ādas sēdekļa

 

Skrāpējumu remonts uz ādas sēdekļa

Attēlā redzams sēdeklis ar dziļu skrāpējumu un krāsojuma bojājumu.

1. solis. Notīrīt virsmu.

Kā vienmēr, pirms sākt ādas izstrādājuma remontu, to ir jānotīra no netīrumiem.

Lai to izdarītu, uzklājiet Alcohol Cleaner uz lupatiņas un rūpīgi notīriet bojāto virsmu (šie produkti ir iekļauti Touch Up Kit komplektā).

Pēc tīrīšanas ļaujiet virsmai dabīgi nožūt 5-10 minūtes.

* ja virsma ir ļoti netīra, izmantojiet Ultra Clean pirms tam.

2. solis. Nolīdzināt negludumus.

Šajā paraugā saskrāpētā virsma ir ļoti raupja, un to vislabāk nolīdzināt izmantojot smilšpapīru.

Komplektā ietilpst 1200 smilšpapīrs, ar kura palīdzību virsmu var padarīt atkal gludu. Slīpēšanu nepieciešams veikt maigi.

3. solis. Špakteles uzklāšana.

Kad virsma ir noslīpēta un atkal ir gluda, labākam rezultātam ir ieteicams virsmu nošpaktelēt, lai aizpildītu bedrītes, kas radušās no skrāpējuma.

Ar špakteļlāpstiņu paņemiet nedaudz Heavy Filler špakteles un ar maigām kustībām uzklājiet uz bojātās vietas (lieko špakteli var viegli noslaucīt), un ļaujiet tai nožūt dabīgi 25-30 minūtes, vai šo procesu var paātrināt ar matu fēna palīdzību.

Uzklājiet atkārtoti vienu vai vairākas kārtas, pēc nepieciešamības. Svarīgi uzklāt špakteli plānās kārtās un ļaut tai nožūt pēc katras kārtas uzklāšanas.

4. solis. Noslīpēt nošpaktelēto slāni.

Kad špaktele ir nožuvusi, nākošais solis ir tās virsmu noslīpēt, lai iegūtu gludu virsmu.

Ņemiet 1200 smilšpapīru un noslīpējiet špakteles kārtu, līdzīgi kā iepriekš.

5. solis. Krāsas uzklāšana.

Komplektā ietilpst nepieciešamās krāsas vajadzīgā toņa iegūšanai (krāsu izvēlieties iegādājoties komplektu). Sekojot krāsu jaukšanas instrukcijai, uzjauciet remontam nepieciešamo toni, to pārbaudot uz parauga.

Kad ir iegūts nepieciešamais krāsas tonis, ar porolona palīdzību uzklājiet to uz bojātās vietas un ļaujiet tam nožūt dabīgi, vai paātriniet žūšanas procesu ar matu fēna palīdzību.

Līdzīgi uzklājiet vēl dažas krāsas kārtas tā, lai bojātā vieta būtu pilnībā nokrāsojusies. Nesatraucieties, ja krāsas spīdums atšķiras no oriģinālā krāsojuma, jo spīdumu varēs pielīdzināt nākošajā solī.

6. solis. Sagatavot aizsargslāņa (Finish) uzklāšanu.

Komplektā ietilpst divi Finish pārklājumi: matētais (matt) un spīdīgais (gloss).

Ļoti spīdīgai ādai izmantojiet tikai spīdīgo Finish.

Ļoti matētai ādai izmantojiet tikai matēto Finish.

Ja āda ir vidēji spīdīga, sajauciet abus Finish 50/50 proporcijā.

Nelielā trauciņā sajauciet abus Finish un uzklājiet plānā kārtā uz ādas, nožāvējiet to. Novērtējiet, vai spīdums ir tāds pats kā pārējai ādai un nepieciešamības gadījumā pievienojiet spīdīgo vai matēto Finish līdz iegūsiet nepieciešamo spīdumu.

7. solis. Finish uzklāšana.

Kad Finish pārklājums ir uzjaukts, uzklājiet to plānā kārtā uz krāsotās virsmas ar porolona palīdzību, cenšoties nerīvēt svaigi krāsoto virsmu. Ļaujiet tam nožūt dabīgi vai nožāvējiet ar fēnu.

Kad pārklājums ir nožuvis, uzklājiet vēl vienu kārtu, tāpat kā iepriekšējo, tas ļaus krāsotajai virsmai kalpot ilgāk.

Ja krāsa un finish ir uzjaukti līdzīgi pārējai ādai, remontētā vieta ir nemanāma vai ļoti grūti pamanāma un izskatās ļoti labi.

Rezultāts

Kā redzams šajā attēlā, skrāpējumus var viegli un ātri novērst ar nelielām izmaksām un iegūt ļoti labus rezultātus.

Profesionālu rezultātu var iegūt arī tad, ja nav iepriekšējas pieredzes ādas remontā, nepieciešams tikai rūpīgi veikt katru soli. Pasūtiet šos produktus mūsu interneta veikalā.